Ahmet Çığşar

Ben, Ahmet Çığşar

Kimim
1986 yılında Adana’da, memur baba ve terzi annenin ilk çocukları olarak doğdum ve bu nevi şahsına münhasır şehirde büyüdüm.

Neydim
Bilgisayarla ortaokuldan liseye geçtiğim yaz tanışmıştım, o yıllara göre erken bir tanışmaydı fakat lisede eşit ağırlık bölümündeydim ve istediğim bölümler sayısal bölümdeydi, bu motivasyon kaybıyla daha sonra uzaktan eğitimle askerlikten yırtmak için 4 yıllık lisans diplomam olsa da o dönem hiç üniversite hayalim olmadı ve 18 yaşındayken bilişim sektörüne ilk adımımı attım. Önce freelance başlayan çalışma hayatım, hizmet sektöründe faaliyet gösteren firmaların yazılım departmanında beyaz yakalı olarak devam etti ve yaklaşık 11 yıl süren bilişim sektörü maceram 2014 yılında, başka bir hayat planlayıp, mesleği bırakmamla sona erdi. Önce oldukça zorlanacağım, sonra muhteşem olacak bir yaşam böyle başladı.

Ne Oldum
Finansal özgürlüğünü elde etmiş, farklı sektörlerde girişimi olan, dünyayı gezen, farklı kültürleri merak eden, eğlenmeyi seven, yeni şeyler deneyimlemekten çekinmeyen, tüm korku ve kaygılarını yendiğini düşünen, başkalarının hayatlarına güzel dokunuşlar yapmaya çalışan bir girişimci ve dünyanın en mutlu insanlarından biriyim.

Ne Olmak İstiyorum
Yaşam bir deneyimleme ve öğrenme yolculuğu… Bundan sonraki süreçte; daha fazla şey deneyimlemek, daha fazla şey öğrenmek, daha fazla başka yaşamlara dokunabilmek ve tüm bunlar için gerekli olan maddi manevi kazançlarımı ve kazanımlarımı artırmak, ömrüm yeterse ihtiyarlığımda geriye dönüp “Ne hayattı ama” diyebilmek, yaşama veda ettiğimde iyi anılmak ve tabi yaşamım boyunca dünyanın en mutlu insanlarından biri olarak kalabilmek…

Ahmet Çığşar
10 Ekim 2021