Yer Üstü Hakkında

Daha önce defalarca gezdiğim ülkemin kıyı şeridini, 2016 yılında son defa kaşif modunda, kasabalarına kadar girerek keşfetme planı yaptım ve uzun bir tatile, aynı zamanda uzun bir yola çıktım.

Gezimin Datça kısmına gelmiştim ve birkaç gün sonra Bodrum’a geçmek için, en zahmetsiz ve hızlı yol olarak feribotu seçmiştim. Feribotla Bodrum’a giderken kapalı alan yerine, güneşten ve rüzgardan rahatsız olmayan, farklı yaş gruplarından sekiz güzel insanla, güvertede etrafı seyrederek gidiyordum.

Bir merhaba ile başlayan sohbet, tatil planları, ne iş yaptıklarımız derken konu blog yazmaya, fotoğraf çekmeye ve gezmeye geldi. Blog sayfasını merak edenlere ahmetcigsar . com olarak söylüyorum ama soyadımın azizliğine uğruyorum ve kimse doğru yazamıyor. :/

O an, anlaşılması zor soyadımı taşıyan bir blog yerine, farklı bir isimle blog açmam gerektiğine inandım ve o zaman henüz adı belli olmayan blog projesi için ilk taslağı; Bodrum’a geçer geçmez, otele geçmeden, Denizciler Derneği’nin o kendine has ortamı ve manzarasında simit ve çay eşliğinde oluşturdum.

Yerustu.com adını; bir romancıdan çok daha öte, bir fikir insanı ve gözlemci olan ve beni de etkileyen Fyodor Dostoyevski’nin “Yeraltından Notlar” eserinden esinlenerek aldı.

Yerustu.com’da amaç; yer üstünde hayata dair bir şeyler yazmak, paylaşmak, yorumlamak, not tutmak… Kısaca, yer üstünden notlar tutmak.

Keyif almanız dileği ile…

Ahmet Çığşar
15 Haziran 2017