Kullanım Şartları ve Gizlilik

Ciddi hukuk dili ile yazılmış bir kullanım şartı, gizlilik bildirimi yok fakat bazı ricalar ve hassas noktalar yanında bilmeniz gerektiğini düşündüğüm şeyler var dostlar.

Şöyle;

  • Olur ya; yerustu.com site içeriğini oluşturan ve yerustu.com’a ait olan fotoğraf, görsel, yazı, video ve diğer içerikleri kullanmak isterseniz, sadece ticari olmayan bireysel veya vakıf, dernek kullanımlarınızda yerustu.com’u veya ilgili URL adresini kaynak göstermek şartıyla kullanabilirsiniz.

 

  • yerustu.com’da yer alan hiçbir içerik izin alınmadan ticari faaliyetlerde, ticari işlerde, haber sitelerinde, ticari amaç güden içerik sitelerinde kullanılamaz.

 

  • yerustu.com sunucuları Almanya’dan ve bazen sunucu durumuna göre Türkiye’den senkronize yayın yapmaktadır. Olur ya bir kişisel bilgilerinizi yorum gibi alanlara bırakırsınız. Ülkemiz Türkiye Cumhuriyeti’nin Kişisel Verileri Koruma yasasındaki maddelere göre bunu sizlere belirtmem gerekiyor.

 

  • Hakareti ifade özgürlüğü sayan biriyim fakat site içeriklerine yapacağınız yorumlarda üçüncü şahıs kişileri veya kurumları tehdit etmeniz, hakarette bulunmanız durumunda eğer karşı taraf mahkemeye başvurur ve mahkeme IP ve diğer bilgileri isterse kanunen bunları vermek zorundayım.

 

  • Tehdit; ifade özgürlüğü değil, eyleme geçmemiş ve geçmesi muhtemel potansiyel saldırıdır. yerustu.com’da birilerini yorumlarınızla tehdit veya hedef gösterirseniz bu yaklaşımlarınız size hukuken, hukukun olduğu kadar dönebilir. Bu madde tehdit midir? Hayır, uyarıdır.

 

  • yerustu.com’a girdiğinizde; bu sayfadaki uyarıları okumuş, koşulları kabul etmiş sayılırsınız.

 

  • Söylemeye gerek yok ama yerustu.com içeriklerini sosyal medya hesaplarınızdan, mesajlaşma uygulamalarından kısıtlamasız paylaşabilir, dağıtabilirsiniz.

< Anasayfa     İletişim >