Sık Sorulanlar

1. yerustu.com'un kuruluş amacı nedir?
Yaşama dair, yer üstünden notlar tutmak. Detaylı kuruluş hikayesini öğrenmek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.
2. Yer üstü adı nereden geliyor?
Bir yazardan çok öte, bir düşünce insanı, harika bir gözlemci olan Fyodor Dostoyevski’nin “Yeraltından Notlar” eserine kendimce bir saygı atıfı.  
3. Nasıl bu kadar gezebiliyorsun? Nereden geliyor bu para?
Gezmek çok pahalı bir şey değil, yükselen döviz kuruna rağmen hala uygun fiyatlı ülkeler var. En kötü ihtimalle eskiden ucuz olan ülkeler artık Türkiye ile aynı fiyata denk geliyor. Bu da bir avantaj sayılabilir hala. 
4. Online iletişim formu neden yok iletişim sayfasında?
İletişim formu ulaşılabilirliği çok kolaylaştırıyor. Bu ticari bir iş modeli için uygun olabilir fakat blog vari bir sitede çok fazla gereksiz e-Posta almanıza sebep olabiliyor. Ek olarak, ciddi anlamda e-Posta gönderenler forma kendi e-postalarını da yanlış yazabileceğinden geri dönüş yapılamadığı durumlar çıkabiliyor. Gerçekten ulaşmak isteyenlerin kendi e-Postası üzerinden ulaşabileceğine inanıyorum.
5. Hangi siyasi partiye kendini yakın hissediyorsun?
Hayatımda hiçbir siyasi partinin veya oluşumun teşkilat binasına girmedim, etkinliğine katılmadım, propagandasını yapmadım, eylemlerine katılmadım, işimi çözmeleri için araya siyasi birilerini sokmadım.
6. Düşüncelerinden etkilendiğin kişiler kimler?
Hayatımın farklı dönemlerinde farklı arayışlardayken tanıştığım ve düşüncelerinden, mücadelelerinden, hayatıma yön vermelerinden ve üsluplarından etkilendiğim çok kişi var. Onlara hocalarım diyorum ve çok fazla hocam var, tanıştırayım; Dostoyevski, Goethe, John Stuart Mill, John Locke, Arthur Schopenhauer, Steve Jobs, Bertrand Russell, Marcus Aurelius, Sokrates, Epiktetos, Johan Vilhelm Snellman, Kıbrıslı Zenon, İbni Arabi (dizilerdeki değil gerçek Arabi) Buddha, Bodhidharma, Rumi (kendisini önce çok yanlış anlamıştım); yaptıklarını ve söylediklerini çok sonra kavrayabildiğim, artık daha iyi fark edebildiğim Mustafa Kemal Atatürk.
7. İlgi alanların ve yapmaktan keyif aldığın şeyler neler?
En başında kitaplar, ilgi alanından çok yaşamsal bir ihtiyaçtır benim için kitaplar. Diğer vazgeçilmez ilgi alanlarım ki hayatımın her gününde mutlaka birkaçı yer alır; fotoğrafçılık, tarih, nöroloji ve davranış bilimleri, yabancı mutfaklar, yabancı kültürler, uzak diyarları gezmek, gözlem yapmak, yazmak.